• ółążść‡

12.08. 2018 r.

19niedziela zwykła

Poniedziałek -  przypada  Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, (w kalwarii Zebrzydowskiej uroczystość).

Wtorek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika- patrona trudnych czasów.Pamiętajmy  w modlitwach o pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i łagrach rosyjskich.

Środa    UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANNY – Matki Boskiej Zielnej.Msze święte jak w niedzielę o godzinie : 08:00, 11:00  i 19:00,na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Czwartek – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego -  króla.

Piątek  - święto św. Jacka- patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to trzeci piątek miesiąca  – po Mszy świętejkoronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych  poleconych w wypominkach.

Sobota  – wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak- dziewicy.

Trwa miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu.Polecamy Bogu pracę naszych rolników i tegoroczne zbiory

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych patronów przez orędownictwo Matki Boskiej Ludźmierskiej Królowej naszego pięknego Podhala.

Z błogosławieństwem Bożym na nowy tydzień    Ks. proboszcz.Szczęść Boże.

Wtorek, XIX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika