• ółążść‡

2.10.2022r

Przeżywamy dziś 27 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Dziś także wspominamy św. Aniołów Stróżów.

Kalendarz liturgiczny :

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W modlitwie polecamy Bogu naszego rodaka ks. Franciszka Walkosza, który w Parafii Prusy koło Krakowa przygotowuje konsekrację tamtejszego kościoła parafialnego

Środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Piątek – wspomnienie Najświętszej Panny Różańcowej

Zapraszam do wspólnego odmawiania różańca. W kościele nabożeństwa są codziennie o godz. 18.30, w niedziele o 17.40. Tak wiele możemy wyprosić przez tą modlitwę, potrzeba tylko wytrwałości i wiary.

Msze święte w dni powszednie będą w miesiącu październiku odprawiane zawsze wieczorem, o godzinie 19.00, po nabożeństwie różańcowym.

Róże Różańcowe z naszej parafii maja czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w Ludźmierzu pod ołtarzem papieskim w nocy z 3/4 października (z poniedziałku na wtorek) od północy do godziny 4 nad ranem. Zaproszeni są wszyscy chętni do wzięcia udziału w tej nieustannej modlitwie - Jerychu Różańcowym.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia komunii św. w duchu wynagrodzenia Panu Bogu za wszystkie grzechy. Spowiedź święta w czwartek od godziny 17.30, w piątek od godz. 17.00

W tym tygodniu nie ma spotkań z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania. Młodzi przychodzą w piątek na spowiedź, różaniec i mszę świętą.

Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się w najbliższą sobotę 8 października. Zapraszamy wszystkich modlących się w intencji kapłanów.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie charytatywnego kiermaszu na rzecz Wioletty Hreśki. Kiermasz trwa w remizie dziś do godziny 17.

W przyszłą niedzielę prowadzone będą badania niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie wiernych uczestniczących we mszach świętych.

Niech Pan Bóg wysłucha wszystkich Waszych próśb zanoszonych z wiarą i pokorą.

Środa, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II